Vše, co potřebujete vědět o lahodných rostlinných proteinech

Přidáváte proteinové prášky  do svých ovesných kaší, potréninkových svačinek nebo smoothie nápojů? Preferujete syrovátkové proteinové prášky anebo ty rostlinné? A že není důvod užívat rostlinný protein, když nejste vegani? Řekneme vám několik důvodů, proč při výběru vždy upřednostnit rostlinný protein.

smoothie-protein-vegansky-s-ovocem

Zdroj: Shutterstock

Mimo to, že rostlinné proteinové prášky jsou vhodné naprosto pro každého, mají i další výhody oproti těm klasickým syrovátkovým.

Jsou totiž obecně velmi dobře stravitelné. Narozdíl od některých živočišných proteinů nevyvolávají akné, nadýmání (pochopitelně však záleží na citlivosti každého z nás). Jsou šetrné k trávení a řada z nich obsahuje různé směsi superpotravin, probiotika nebo trávicí enzymy.

Neobsahují zbytečné chemické přísady a naopak se spíše mohou pyšnit čistotou svého složení. Jsou vhodné i do bezlaktózové a bezlepkové diety! 

Rozhodně je oceníte, pokud je vaším cílem redukce tělesné hmotnosti. Vhodně zvolené proteinové prášky vám pomohou dostát většího pocitu sytosti díky obsahu kvalitních bílkovin. Štíhlou linii vám pomohou ohlídat i díky své sladké chuti. Věřte, že nadobro odzvoní potřebám nějakého mlsání. A přitom jim tu lahodně sladkou chuť dodávají přírodní složky, které jsou buď úplně bez kalorií (stevie, erythritol), anebo obsahují minimum přírodních cukrů v podobě rýžového, případně jiného sirupu.

odmerka-konopneho-proteinu

Zdroj: Shutterstock

Jejich takovou specifickou vlastností bývá to,  že jejich konzistence umožňuje snadno vyrábět výborné pudinky, pomazánky a kaše jen smícháním s tekutinou.

U nás na Veganza store pro vás vybíráme jen proteiny vysoké kvality, například výborný Garden of life Sport, Reflex Vegan Protein, LIV Vegan Protein, Happy Power a mnohé další. Často se však setkáváme s různými otázkami, a to:

  • Na co a jak se který protein hodí?
  • Jak je použít?
  • Jaká je jejich rozpustnost?
  • Jaké je jejich složení?
  • Jsou hodně sladké a výrazné nebo naopak je jejich chuť jemnější?

To vše se dozvíte ve speciálním videu od naší Katy, které si můžete pustit zde:

O autorovi

Dominka Schutová

Dominika se osobně věnuje fitness jako koníčku poslední 2 roky a ráda se v oblasti sportovní výživy a tréninku stále vzdělává. Poskytuje online poradenství v rámci stravování a sestavování tréninkových plánů v týmu Strong Beauty. Miluje zdravý životní styl, cvičení, pestrou a vyváženou stravu, ráda navštěvuje i restaurace s rodinou a přáteli. Zakládá si na předkládání kvalitních a zkušenostmi ověřených informací, šíření motivace a pozitivního myšlení . Je certifikovaným instruktorem fitness a H.E.A.T. PROGRAMU.


>