Batátové tousty s uzeným tofu a brusinkami

Máte rádi sladko slané chutě? Já doufám, že ano! Vůně uzeného tofu spojená se sladkostí brusinek na teplé grilované batátě zakápnuté aromatickým PB máslem. Už se vám sbíhají sliny? Tak pojďme na to!

batatove-toasty-s-uzenym-tofu-a-brusinkami-logo
batatove-toasty-s-uzenym-tofu-brusinkami-a-zeleninou-PB2-arasidy

Batát omyjeme a nakrájíme na cca 1 cm plátky. Propícháme vidličkou a dáme do mikrovlnné trouby na 3 minuty (po 1:30 min otočíme). Mezitím nakrájíme tofu. Na změklou batátu naskládáme tofu,  zakápneme sirupem. Dáme do trouby na 200 stupňů asi na 15 minut (záleží jak moc křupavé máme rádi). Na závěr pokapeme práškovým PB rozmíchaným s vodou na krém a můžeme dát ještě na 5 minut zapéct. Hotovou batátu posypeme lahůdkovým droždím a servírujeme s brusinkami.

TIP: Znáte alaburky? Oříšky ze sójových bobů, které mají vysokou hodnotu bílkovin a tuku méně, než klasické arašídy.  Jsou také zdrojem vápníku, draslíku, hořčíku, železa, vitamínů skupiny B. Můžete je mlsat jen tak, přidat do salátu a nebo právě na naši batátovou lodičku.

batatove-toasty-s-uzenym-tofu-brusinkami-a-zeleninou-detail-logo

Nutriční hodnoty – na 1 porci bez salátu

Energetická hodnota kJ / Kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

2008 / 480

26

51

11

O autorovi

    Amálie Foltýnová

    Amy byla od malička vedena ke sportu a pohybu a časem si našla vášeň také ke zdravé stravě. Samozřejmě nic nebylo ze dne na den. Ke správně vybalancovanému zdravému stylu vedla dlouhá cesta, ale teď je nedílnou součástí jejího života. Krom fitka nebo domácího posilování miluje jógu, dlouhé procházky a péči o tělo jak fyzicky, tak psychicky. A co má úplně nejraději? Plný talíř barev vyvážené stravy a spokojeného bříška k tomu!


    >