Vánoční horká čokoláda

Nejen do zimy, ale celkově k Vánocům horké nápoje patří a v nejlepším případě horká, sladká čokoláda. Na trzích najdeme určitě spoustu prodejců, ale my si dneska uděláme svoji veganskou, zdravou a sladkou horkou čokoládu, kterou budeme usrkávat v oblíbených vánočních ponožkách. Nezní tato představa skvěle?

vanocni-horka-cokolada

Ingredience na 1 porci

vanocni-horka-cokolada-protein-erythritol-kakao

Smícháme společně puding, protein a kakao. Zhruba polovinu mléka nalijeme do kastrolu, přidáme erythritol a přivedeme k varu. Ve zbytku mléka důkladně rozmícháme směs pudinku, proteinu a kakaa. Když nám mléko vře, ztlumíme plamen a pomalu vlijeme směs, metličkou pořádně promícháme. Hotovou čokoládu přelijeme do oblíbeného vánočního hrníčku a dozdobíme.

vanocni-horka-cokolada-lzicka

Nutriční hodnoty – na 1 porci bez zdobení

Energetická hodnota (kcal)

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

131

12

10

4

O autorovi

    Amálie Foltýnová

    Amy byla od malička vedena ke sportu a pohybu a časem si našla vášeň také ke zdravé stravě. Samozřejmě nic nebylo ze dne na den. Ke správně vybalancovanému zdravému stylu vedla dlouhá cesta, ale teď je nedílnou součástí jejího života. Krom fitka nebo domácího posilování miluje jógu, dlouhé procházky a péči o tělo jak fyzicky, tak psychicky. A co má úplně nejraději? Plný talíř barev vyvážené stravy a spokojeného bříška k tomu!


    >