Vánoční ořechový koňak

S aromatickou chutí rumu má spojeno Vánoce hodně lidí. Zvláště si pak asi vzpomenete na domácí vaječný koňak. Ale ani jako vegani si po něm nemusíte stýskat! Připravila jsem pro Vás recepturu na náš Blažčíkovský vánoční ořechový koňak – bez vajec, bez mléka. Ta chuť je ale neodolatelná! Náklady na suroviny jsou trochu vyšší, ale vzhledem k tomu, že se jedná o sváteční záležitost to jistě jednou do roka oželíte.

0,75l, příprava 30 minut

V 1dl mléka rozmícháte kukuřičný škrob, zbytek přivedete k varu a necháte rozpustit vanilkový cukr. Za stálého míchaní vlijete mléko se škrobem a 3 minuty povaříte do zhoustnutí. Poté kastrol přikryjte potravinovou fólií, aby se nevytvořil škraloup. Nechte vychladnout. Všechny zbylé ingredience dejte do hluboké mísy a přidejte vychladlý pudink. Šlehačem 2 minuty šlehejte, dokud nezískáte krémovou konzistenci. Rumu nebo likéru můžete přidat celkové o dost víc jako se dává do klasického vaječňáku. Já ho dávám spíše na ovonění. Nechte v ledničce dobře vychladit a pak si ho dopřávejte v malých sladkých doušcích večer u krbu v příjemné společnosti.

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.

  • Kacka.s napsal:

    Kačí, kde kupuješ to lískooříškové máslo?

    • Katka B. napsal:

      Kupovala jsem ho v Bioobchodu na Bělehradské. Tam už teď nechodím a i když jsem tam byla, tak ho neměli. Spíš ho dělám doma a nebo ho můžeš objednat přes net. Taky letos řeším, kde ho sehnat, protože mám mixér rozbitý. A bez koňaku my už Vánoce nepřežijeme 🙂


  • >