Pistáciovo-brusinkové hrudky s lucumou

Tyhle sladké jednohubky připomínají bílou čokoládu, která se rozpouští na jazyku. Jsou krásně jemné, křupavé s překvapivou chutí. Je to opravdové super food cukroví! A je dalším jasným důkazem toho, že i na Vánoce se dá mlsat zdravě 😉

Ingredience jsou sice trošku nákladnější, ale odměnit se takovouto specialitku stojí za to.

Příprava 30 minut, cca 10-15 ks

  • 100g kakaového másla
  • 50g sušené lucumy v prášku
  • 1 sáček (130g) pražených nesolených pistácií Farmer
  • 70g sušených brusinek
  • 50g krystalické stévie (1:1 sladivost s cukrem)
  • 60g loupaných mandlí
  • 40g instantní kukuřičné kaše

Ve vodní lázni rozpustíme kakaové másla a mezitím si vyloupeme pistácie. Hrstku dáme stranou a společně s mandlemi a brusinkami je nahrubo nasekáme.

Rozpuštěné kakaové máslo důkladně rozmixujeme se zbytkem pistácií, lucumou, stévií a do vzniklé směsi vmícháme nasekané suché plody a rýžovou kaši. Ze vzniklé směsi odebíráme lžící a tvoříme hrudky, které klademe na talíř nebo tác vyložený pečícím papírem. Hotové hroudičky dáme do lednice ztuhnout.

Nutriční hodnoty – 1 ks (25 g)

Energetická hodnota Kj / Kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

538 / 128

2

11

10

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.


>