Ořechy v ovocné mikince a čokoládovém kabátku

Také znáte dámy, které se před Vánoci doma celého hodiny moří s formováním, pečením, slepováním a zdobením karcinogenního cukroví? Vyrábí rozličná těsta se stejným vražedným základem – bílá mouka + bílý cukr + tuk? Brrrrr…!! My jsme ale chytří a čas využijeme užitečněji. Cukrovíčko si uděláme jednoduché, hotové jedna dvě a hlavně mnohem MNOHEM zdravější. Máte rádi oříšky, sušené ovoce a čokoládu? Pak rozhodně tenhle recept vyzkoušejte!

Varianta 1 

  • sušené datle
  • para ořechy
  • 1/2 – celá tabulka kvalitní hořké čokolády​

Varianta 2

  • sušené švestky
  • loupané mandle
  • 1/2 – celá tabulka kvalitní hořké čokolády​
  • na obalení – kokos, mleté mandle, skořice,…

Datle už otvor mají, švestky z 1/3 nařízneme a vytvoříme kapsu. Do kapsy vsuneme oříšek (pokud máte menší mandličky jako já, dejte jich do švestky klidně víc). Mezitím si v horké lázni rozehřejeme čokoládu. Na větší talíř či tác rozložíme alobal nebo pečící papír a ještě si připravíme dvě špejle se špičkou. Pokud budete chtít obalovat, vedle tácu si dejte mističku s kokosem nebo tím, do čeho cukroví budete chtít obalit.

Naplněné švestky/datle napíchneme pomocí špejlí a ponoříme do čokolády. Klaďte důraz na to, aby čokoláda zatekla i dovnitř. Nechte nad miskou s roztopenou čokoládou lehce okapat, a poté ihned přendejte na tác. Případně ještě obalte v kokosu, mletých oříšcích či skořici.

Až budete mít hotovo, dejte tác do lednice nebo do mrazáku a nechte zcela čokoládu zcela ztuhnout.

Šťastné a zdravé! 🙂

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.


>