Tofu tiramisu pohár s jednoduchými domácími piškoty

Tento recept můžeme zařadit spíše k těm lehčím, ale tentokrát se vyřádíme i na domácích piškotech a o to výš tu laťku posuneme! Jediné, co k této dokonalosti chybí, jsou rušné italské uličky, skromný stoleček před domem a velká lžíce na tohle tiramisu k tomu!

veganske-tiramisu-kavove

Ingredience na 1 porci

Krém

 • 200 g hedvábného tofu

 • lžička citronové šťávy 

 • kapka vanilkového extraktu

 • 50 g banánu

Piškoty

Dokončení

 • 10 g kakaa

 • espresso shot 

veganske-tiramisu-hedvabne-tofu-protein-kakao

Nejprve si připravíme piškoty. Rozmačkáme banán a přidáme zbytek surovin. Lžičkou vytvoříme na plech cca 10 malých piškotů. Tvar můžeme doupravit namočenými prsty, jelikož těsto bude trochu lepit. Pečeme 15 minut při 180 stupních. Mezitím připravíme espresso shot, který necháme vychladit. Krém umixujeme tyčovým mixérem a případně dosladíme. Upečené a vychladlé piškoty namočíme do espressa. Do skleničky naskládáme vrstvu piškotů, krému a následně střídáme. Hotový pohár zasypeme kakaem. Necháme vychladit v lednici, aby se chutě krásně uležely.

TIP: Pokud se i tak na piškoty necítíte a nebo nemáte dostatek času, koukněte do svých zásob a nahraďte jinými keksíky. Například taková Lenny&Larry complete cookie by také nebyla od věci !

veganske-tiramisu-srdicko-mata-detail

Nutriční hodnoty – na 1 porci bez zdobení

Energetická hodnota Kj / Kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

1594 / 381

29

38

13

O autorovi

  Amálie Foltýnová

  Amy byla od malička vedena ke sportu a pohybu a časem si našla vášeň také ke zdravé stravě. Samozřejmě nic nebylo ze dne na den. Ke správně vybalancovanému zdravému stylu vedla dlouhá cesta, ale teď je nedílnou součástí jejího života. Krom fitka nebo domácího posilování miluje jógu, dlouhé procházky a péči o tělo jak fyzicky, tak psychicky. A co má úplně nejraději? Plný talíř barev vyvážené stravy a spokojeného bříška k tomu!


  >