Tofu meruňkové knedlíčky s arašídovým přelivem

Meruňková sezóna je tady! A pokud nejste fanda meruněk, tak jahodami nebo jiným ovocem taky nic nezkazíte. Knedlíčky jsou bleskově hotové, plné bílkovin a můžete si je dozdobit dle chuti. Nejenže jsou chuťově skvělé, ale taky opravdu fotogenické, co myslíte?

tofu-merunkove-knedlicky-s-arasidovym-prelivem-zblizka

Ingredience na 2 porce

tofu-merunkove-knedlicky-s-arasidovym-prelivem

Smícháme kokosovou mouku, krupici a proteinový prášek. Hedvábné tofu rozmixujeme nebo vidličkou rozmačkáme. Smícháme obě misky a propracujeme těsto. Meruňky rozpůlíme. Následně zabalíme meruňku do těsta a vytvoříme kuličku. PB2 smícháme s vodou a dozdobíme.

tofu-merunkove-knedlicky-s-arasidovym-prelivem-produkty-veganza

TIP: Pokud na knedlíčky nespěcháte, nechte je odpočinout v lednici. Do horkého dne budou krásně vychlazené! A naopak, pokud máte raději teplé, dejte na pár minut na páru☺.

tofu-merunkove-knedlicky-s-arasidovym-prelivem-detail

Nutriční hodnoty – na 1 porci (2 knedlíčky) s arašídovým přelivem

Energetická hodnota kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

226

22

22

5

O autorovi

    Amálie Foltýnová

    Amy byla od malička vedena ke sportu a pohybu a časem si našla vášeň také ke zdravé stravě. Samozřejmě nic nebylo ze dne na den. Ke správně vybalancovanému zdravému stylu vedla dlouhá cesta, ale teď je nedílnou součástí jejího života. Krom fitka nebo domácího posilování miluje jógu, dlouhé procházky a péči o tělo jak fyzicky, tak psychicky. A co má úplně nejraději? Plný talíř barev vyvážené stravy a spokojeného bříška k tomu!


    >