Zmrzlinový krém ze zeleného čaje

Matcha je výjimečný zelený čaj namletý na jemný prášek, který se používá k výrobě nápojů, dezertů a koktejlů nebo dokonce čokolády. Má výjimečné antioxidační schopnosti a dodává energii. Tento čaj je vyroben z velejemných lístků a šetrně sušen. Díky tomu si zachovává specifickou chuť, aroma a je využíván při svátečních příležitostech a ceremoniálech. Udělejte si také svůj vlastní obřad s touhle skvělou zmrzlinkou. Třeba u příjemného posezení s partnerem. Pokud jste milovníci zelených čajů, matcha Vás doslova učaruje. Pokud narazíte v supermarketu na zralé banány v akci, vezměte jich, kolik poberete a oloupané je zmrazte. Získáte tak surovinu na báječnou, jednoduchou a zdravou zmrzlinu bez tuku.

Porce 1, příprava 3 minuty

Všechny ingredience vložte do mixéru a rozšlehejte na hladký krém. Rozdělte do dvou mističek a ještě lehounce posypte matcha práškem. Pak se jen usaďte a pomalu vychutnávejte tou nejmenší lžičkou co doma máte 🙂

Nutriční hodnoty – 1 porce

Energetická hodnota Kj / Kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

899 / 214

19,4

28,6

2,4

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.


>