Skořicové proteinové nanuky

Smlsněte si na zdravé zmrzlině bez tuku. Obsah proteinů z ní dělá skvělou svačinku po tréninku v období parného léta. Skořice navíc podporuje metabolismus. Takové nanuky si můžete udělat doma a nezabere Vám to nijak moc času. Můžete použít ovoce, jaké je zrovna v sezóně a které máte rádi. Hodí se banány pro čokoládové, vanilkové nebo jiné "smetanové" varianty nebo pak jahody, maliny, kiwi, ananas pro "vodové" ovocné varianty. Skořicová je má nejoblíbenější. A právě na tu zde máme recept.

Zmrzlinu má rád snad každý, zvlášť když se venku pohybuje teplota kolem třicítky a slunce praží ostošest, je po ní velká poptávka. I když nemá coby dietní pokrm dobrou pověst, tenhle recept Vás přesvědčí o opaku. Skvělý požitek zaručen. Šikovné je pořídit si formičky přímo na nanuky nebo se také dají použít silikonové formičky na muffiny.

Porcí 6, příprava 15 minut, mrznutí 3 hodiny

  • 1 1/2 banán
  • 150g bílého sojového jogurtu
  • 2 odměrky vanilkového nebo čokoládového proteinu
  • 2 čl skořice
  • 1/2 čl xantanové gumy
  • 12 kapek stevie​

Banán rozmačkáme vidličkou, smícháme s jogurtem a ostatními ingrediencemi. Nakonec dosladíme stevií nebo můžeme použít agáve sirup.

Hotovou směsí naplníme formičky a dáme důkladně zmrazit na několik hodin. Když nanuk vyndáme z mrazáku, dáme ho na několik vteřin pod proud horké vody, aby povolil. Pak nám půjde snadno vyndat/vyklopit z formičky.

Nutriční hodnoty – 1 ks

Energetická hodnota Kj / Kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

296 / 70,5

7

9,6

0,8

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.


>