Amarantové tyčinky s kakaovým máslem

Prázdniny jsou obdobím výletů a pikniků v přírodě. K takovým příležitostem se vždycky hodí nějaká sladká dobrota. Nejlépe taková, která dodá energii a zažene menší hlad. Lehoučké a kakaem provoněné tyčinky bez lepku si můžete vyrobit doma. Budou pak vždy při ruce. Amarantové perličky jsou jemňounké a křupavé s oříškovou chutí. Tyčinky z nich si zamilujete hned na první kousnutí.

10 tyčinek, příprava 15 minut, tuhnutí 45 minut

  • 50g amarantových perliček (neboli pukanců – seženete např. v DM)
  • 100g kakaového másla
  • 60g medu nebo kukuřičného sirupu
  • 50g lískových oříšků
  • 50g sušených švestek
  • 1 odměrka rýžového čoko proteinového prášku (alternativně 20g kakaa se sušeným rostlinným nápojem)​

V míse promícháme perličky, nasekané lískové oříšky, proteinový prášek a pokrájené švestky. V kastrůlku si rozehřejeme kakaové máslo, přidáme sirup a za stálého míchání prohřejeme. Připravíme si obdélníkovou formu nebo skleněný pekáček. Tekutou horkou směsí zalijeme připravenou suchou směs a dobře promícháme. Ihned přendáme do připravené formy a rozetřeme do stran. Překryjeme plátem pečícího papíru a důkladně umačkáme. Formu dáme do mrazáku a necháme 45 minut ztuhnout. Pokud dáte formu do ledničky, počítejte s delší dobou tuhnutí. Směs musí být zcela vychladlá.

Po uplynulé době vyndáme opět z mrazáku a ještě ve formě nakrájíme ostrým nožem na tyčinky 10 tyčinek. Jde to dobře, směs se nijak nedrolí.

Tyčinky jsou trvanlivé, vydrží Vám 2 týdny určitě. Nemusí být ani v ledničce, ale je to lepší.

Nutriční hodnoty – 1 tyčinka

Energetická hodnota Kj / Kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

752 / 179

3,5

12,5

13,7

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.

  • Andrea napsal:

    Čím by šlo nahradit kakaové máslo? Kokosovým?


  • >