Rýžové chlebíčky s ořechovým máslem a ovocem

Jednoduchá, lehká a výborná snídaně v nespočtu variací. Není to žádný super vynález, ale právě v tom tkví to kouzlo. Pokud nemáte ráno času nazbyt a nechcete špinit mnoho nádobí, je tahle snídaně nejlepší způsob, jak si doplnit energii a nastartovat den – ideální před tréninkem.

4-zrnné chlebíčky, arašídové máslo, borůvky, banán, skořice

Porce 1, příprava 3 minuty

špaldové chlebíčky, lískooříškové máslo, banán, jahody, macaccino

K přípravě se toho snad ani mnoho uvádět nemusí. Na chlebíčky natřete oříškové máslo, pokladete nakrájené ovoce a posypete kakaem, skořicí nebo čím budete chtít. Pokud použijete jako ovoce banán, je to sladké dost, když byste zvolili třeba jablíčka nebo kyselejší ovoce, můžete dosladit sirupem. Tuto snídani skvěle doplní obilná káva s rostlinným mlékem nebo kakao.

rýžové chlebíčky, tahini, hruška, kokos

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.


>