Nejjednodušší (a nejlepší) míchané tofu alá vajíčka

Máte rádi slané snídaně anebo prostě chcete občas obměnu od té sladké, aby se vám neomrzela? Taková typická snídaně naslano jsou vajíčka na různé způsoby. Zkuste to tentokrát bez nich a umíchejte si na pánvi tofu! Budete mile překvapení, jak moc velká mňamka to je a jak snadno a rychle máte královskou snídani naservírovanou.

michane-tofu

Díky vysokému obsahu bílkovin v tofu získáte stejně sytou a výživnou snídani jako v originál vajíčkové verzi, ale tentokrát s menším množstvím tuku a 0 cholesterolu.

Kurkuma má skvělé, protizánětlivé účinky a dodá jídlu nádherně žlutou barvu.

Černá vulkanická sůl zase podporuje trávení, čistí střeva, snižuje krevní tlak a díky obsahu síry ovoní naše tofu zázračně autenticky vajíčkově 🙂

michana-tofu-vajicka

2 porce, příprava 10 minut

Základ

Možné přidat

  • Lžička oleje
  • Žampiony
  • Jarní cibulka
  • Špenát

V základním receptu pouze slijete vodu z krabičky tofu a rukama ho propasírujete na pánev s nepřilnavým povrchem. Až pak zapněte plamen a postupně přidávejte koření a černou sůl. Promíchejte, prohřejte a můžete podávat 🙂

Pokud máte rádi navíc zeleninu, můžete si na lžičce oleje orestovat cibulku, žampiony a/nebo špenát a až pak přidat tofu.

Báječně chutná s opečeným celozrnným toustíkem (dobrý koupíte třeba v Lidlu) nebo žitným chlebem potřeným rajčatovým protlakem s plátky avokáda a třeba čerstvou bazalkou!

tofu-vajicka

Nutriční hodnoty – (100g) 1 porce tofu bez toustů a zeleniny

Energetická hodnota Kj / Kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

437/104 

12,5

4,2

5,2

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.


>