Kaše à la mrkvový dort

Mrkvový dort je jeden z nejlepších dezertů. Vláčný, skořicový, se sladkou polevou a taky díky němu dodáme tělu utajenou porci zeleniny! Ale co když na něj máme chuť hned po ránu? A zároveň milujeme ranní kaše? I tak to jde! Pojďme na ni☺️.

mrkvova-kase-a-la-carrot-cake-se-lzickou-logo

Ingredience na 1 porci

Kaše

Na krém

mrkvova-ovesna-kase-a-la-carrot-cake-hedvabne-tofu-stevie-logo

Vločky smícháme se solí a skořicí. Večer zalijeme vodou a necháme do rána odstát. Ráno do kastrůlku přidáme mrkev, oříšky, rozinky (pokud nemáme rádi, vyměníme za goji, datle,...) a dle hustoty přidáváme vodu a vaříme. Kaši můžeme dosladit, ale rozinky trochu té sladkosti vždy pustí. Ingredience na krém rozmixujeme s vodou/mlékem tyčovým mixérem. Hotovou kaši přelijeme do oblíbené misky a dozdobíme krémem a poté dle chuti - oříšky, ovoce, ořechové máslo!

TIP: Pokud bychom chtěli nahnat více bílkovin, můžeme přidat do krému protein.

mrkvova-kase-a-la-carrot-cake-detail-se-lzickou-logo

Nutriční hodnoty – na 1 porci kaše s krémem bez zdobení

Energetická hodnota kJ / Kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

1372 / 328

12

34

15

O autorovi

    Amálie Foltýnová

    Amy byla od malička vedena ke sportu a pohybu a časem si našla vášeň také ke zdravé stravě. Samozřejmě nic nebylo ze dne na den. Ke správně vybalancovanému zdravému stylu vedla dlouhá cesta, ale teď je nedílnou součástí jejího života. Krom fitka nebo domácího posilování miluje jógu, dlouhé procházky a péči o tělo jak fyzicky, tak psychicky. A co má úplně nejraději? Plný talíř barev vyvážené stravy a spokojeného bříška k tomu!


    >