Banánové palačinky z ovesné mouky s proteinovým krémem

Kdo nemá rád palačinky! Přestavují skvělou teplou snídani, kterou si můžete přizpůsobit podle svého gusta. S čokoládovým krémem, jogurtem, ovocem, džemem, oříškovým máslem, skořicí,… s čímkoliv, co máte rádi. Pokud Vás čeká dopoledne náročný trénink, doporučuji výborný proteinový krém, který pokryje potřebnou dávku bílkovin. Tentokrát si uděláme palačinky opravdu extra zdravé. Bez vajec a mléka, samozřejmě. Z ovesné mouky, která má lahodnou chuť, vyšší obsah bílkovin a také vlákniny. Zralý banán je udělá vláčnými a příjemně slaďounkými.

Porce 2, příprava 30 minut

Palačinky​

 • 150g ovesné mouky
 • 1 zralý banán
 • 280ml vody
 • 1čl kypřícího prášku​

Krém

 • banán, jahody, semínka, sekané oříšky, kokos, skořice,…

Příprava je velice jednoduchá. Smícháme všechny ingredience na palačinkové těsto a rozmixujeme. Naběračkou lijeme těsto na rozehřátou pánev s nepřilnavým povrchem nebo lehce potřenou olejem. Otáčením rozlijeme na tenkou vrstvu a pečeme, dokud není svrchu suchý a jde snadno odchlípnout ode dna pánve. Otočíme a chvilku pečeme ještě z druhé strany. Palačinka by měla být lehce zlatavá.

Mezitím si připravíme krém. Metličkou rozšleháme proteinový prášek s jogurtem a dáme mističku na stůl. Vedle nakrájíme ovoce a připravíme další kondimety a koření, kterými budeme chtít palačinky plnit a posypávat.

Teplé palačinky ihned podáváme na talíř a plníme dle libosti.

Nutriční hodnoty – 1 porce (palačinky + krém, bez kondimentů)

Energetická hodnota Kj / Kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

1710 / 407

21,7

61,7

7,8

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.

 • Blanka napsal:

  Do tohoto zajímavého receptu se nejde dostat 😀

 • wau napsal:

  konecne skvely vegansky recept na palacinky mnam 🙂 a nerozpadavaju sa, chcelo to sice viac vody asi bol banan vacsi ale na paradu


 • >