Arabské sladké pita chleby s tofu tvarohem, rozinkami a jablky

Pita je arabský chléb v podobě placky, ze které se dá udělat kapsa a tu naplnit, čím vás napadne. A napadlo by vás udělat ji na sladko? A proč ne, je to vynikající snídaně, která rozbije vaši rutinu a skvěle si na ní pochutnáte. Krásně křupe a zasytí 😉

sladke-pita-chleby

2 porce, příprava 20 minut

  • 2 celozrnné pity Alnatura (Globus)
  • 1 střední jablko
  • ½ čl skořice
  • 1 čl kokosového oleje
  • 2 Pl rozinek

Tofu tvaroh

Předehřejme si troubu na 200 stupňů.

Jablko oloupeme, nakrájíme na drobné kostičky, promícháme se skořicí a restujeme na pánvi na kokosovém oleji.

Pita chleby přepůlíme opatrně nožem nebo kolečkem na krájení pizzy, aby se nepotrhaly, a dáme je ohřát a lehce opéct z obou stran na pánev na sucho.

Mezitím si připravíme tofu tvaroh jednoduše tak, že všechny ingredience důkladně umixujeme do hladka. Do něj vmícháme rozinky.

Ohřáté půlky pita chleba opatrně rozevřeme na kapsu a vetřeme dovnitř lžící tofu tvaroh s rozinkami a naplníme orestovanými skořicovými jablíčky.

Takto připravené je ještě vložíme na pár minut do předehřáté trouby, aby se ohřály a zapekly i s tvarohem a byly ještě křupavější a lahodnější!

Podáváme nejlépe s indickým kořeněným čajem slazeným třeba vanilkovou stévií s mandlovým mlékem.

arabské-sladké-pita-chleby

Nutriční hodnoty –  1 porce 

Energetická hodnota Kj / Kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

1755 / 418

21,9

59,1

10,5

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.


>