Silken tofu lívance naslano se salátkem

Někdo to rád prostě slané! Pokud jste tým slaných snídaní a celkově více preferujete slané než sladké, tyhle lívance musíte vyzkoušet. V základu použijeme hedvábné tofu a pšeničnou bílkovinu, a tím do těla dostaneme více bílkovin. Pak už jen záleží na naší představivosti a lívance můžeme doplnit vším, na co máme chuť.

silken-tofu-livance-slane

Ingredience na 1 porci (5 lívanců)

silken-tofu-livance-naslano-psenicna-bilkovina

Nachystáme dvě misky. V jedné smícháme hladkou mouku, sůl a pšeničnou bílkovinu. Ve druhé tofu, máslo, česnek a vodu. Tyčovým mixérem rozmixujeme. První misku začneme postupně přesypávat a vmíchávat do druhé. Následně na rozpálené pánvi nebo v lívancovníku tvoříme lívanečky. Dozdobíme salátem.

TIP: Pokud vám i tak bílkoviny na porci nestačí, zkuste do lívanců nakrájet například veganský ‘salám’ nebo nastrouhat tofu.

silken-tofu-livance-se-zeleninou

Nutriční hodnoty – Na 1 porci bez salátu

Energetická hodnota kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

265

22

18

11

O autorovi

    Amálie Foltýnová

    Amy byla od malička vedena ke sportu a pohybu a časem si našla vášeň také ke zdravé stravě. Samozřejmě nic nebylo ze dne na den. Ke správně vybalancovanému zdravému stylu vedla dlouhá cesta, ale teď je nedílnou součástí jejího života. Krom fitka nebo domácího posilování miluje jógu, dlouhé procházky a péči o tělo jak fyzicky, tak psychicky. A co má úplně nejraději? Plný talíř barev vyvážené stravy a spokojeného bříška k tomu!


    >