Osvěžující proteinové nanuky s mátou a ovocem

Léto je tady! Bazén, slunce, přátelé a grilovačky. A co nejlépe osvěží v tomto horkém počasí? Nanuk nebo zmrzka! Člověk by dokázal sníst celou vaničku zmrzliny, aby se osvěžil. Proto si pojďme udělat tyto proteinové nanuky, díky kterým doplníme pořádnou porci bílkovin a cukry necháme stranou. Do plavkové sezóny chceme přeci stále vypadat, ale mlsání si i tak s těmito nanuky odpustit nemusíme.

osvezujici-proteinove-nanuky-s-ovocem-a-s-matou

Ingredience na 5 porcí

Základ tohoto receptu je koupit formičky na nanuky. Dále už jen rozmixujeme tofu s citronovou šťávou, mlékem, mátou a proteinem. Přidáme borůvky, promícháme a dáme do formiček. Necháme do ztuhnutí v mrazáku.

TIP:  Tady na tomto receptu se můžete pořádně vyřádit. Přidejte oblíbenou marmeládu, kokos, kakao nebo borůvky vyměňte za jiné oblíbené ovoce. Alespoň můžete každý den mlsat jinou příchuť svého proteinového nanuku.

osvezujici-proteinove-nanuky-s-ovocem-a-s-matou-detail

Nutriční hodnoty – na 1 nanuk

Energetická hodnota kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

53

8

3

1

O autorovi

    Amálie Foltýnová

    Amy byla od malička vedena ke sportu a pohybu a časem si našla vášeň také ke zdravé stravě. Samozřejmě nic nebylo ze dne na den. Ke správně vybalancovanému zdravému stylu vedla dlouhá cesta, ale teď je nedílnou součástí jejího života. Krom fitka nebo domácího posilování miluje jógu, dlouhé procházky a péči o tělo jak fyzicky, tak psychicky. A co má úplně nejraději? Plný talíř barev vyvážené stravy a spokojeného bříška k tomu!


    >