Pečené papriky s bazalkou a česnekem

Také máte jako já rádi večerní posezení? V létě na terase nebo zahradě, v příjemné společnosti s nějakou dobrotou? Tenhle italský předkrm se k těmhle příležitostem hodí přímo dokonale. Pokud už jste dělali kešu mozzarelu, doporučuji vyzkoušet jí společně s těmihle pečenými paprikami místo oliv a sušených rajčat. Skvěle spolu ladí a je to výborná obměna. Anebo třeba s naloženým bylinkovým tofu či jakýmkoli jiným rostlinným sýrem, který máte rádi. Přidejte salát a na kousky nakrájené pečivo nebo krekry. Pro ty co mají rádi ještě skleničku bílého vína. Teď už se jen rozplývejte a pomalu vychutnávejte tuhle souhru chutí…

Příprava 5 minut, pečení 1 hodina

  • 1 žlutá paprika
  • 1 červená paprika
  • 2 stroužky česneku
  • sůl
  • 8 lístků bazalky
  • olivový olej​

Předehřejeme troubu na 170 stupňů. Papriky očistíme, vykrojíme jádřince a odkrájíme bílé blanky. Rozkrájíme podélně na osminky. Česnek oloupeme a nakrájíme na plátky. Připravíme si alobal, na který rozložíme papriky, posolíme, poklademe česnekem a zabalíme do alobalu jako balíček. Ten vložíme do trouby a pečeme 50 minut. Balíček vyndáme, rozbalíme a necháme papriky péct ještě 10 minut odkryté, aby se hezky ogrilovaly. Když získají hezkou barvu (pozor, aby se slupka nespálila) vyndáme je, přendáme do misky, přimícháme k nim nasekanou bazalku, zakápneme olejem (nemusí být) a dáme vychladnout do ledničky. Když se papriky v ledničce proleží, krásně se propojí všechny chutě.

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.


>