Těstoviny se „sýrovou“ omáčkou

Vyzkoušejte tuhle výbornou "sýrovou" omáčku a už si po té klasické ani nepovzdechnete. U nás má velký úspěch a děláme jí znovu a znovu. Je krémová, sytá a lahodná. Současně nízkotučná a ze samých dobrých a zdravých ingrediencí. Navíc jí připravíte jedna dvě. Co víc si přát, tu prostě musíte ochutnat!

2 porce, příprava 20 minut

  • 1 balení špaldových těstovinových spirálek (DM)
  • 1 velká mrkev​

Omáčka

V osolené vodě uvaříme těstoviny dle návodu společně s mrkví nakrájenou na menší hranolky. Mezitím v mixéru umixujeme dohladka všechny ingredience na omáčku a vlijeme do menšího rendlíku. Povaříme na mírném plameni asi 3-5 minut do zhoustnutí omáčky. Nakrájíme okurku na nudličky, nasekáme na hrubo špenát, na jemno cibulku a promícháme. V mističce smísíme citronovou šťávu se sirupem a vmícháme do salátu. Těstoviny s mrkví slijeme a ve velkém hrnci spojíme s omáčkou. Podáváme na talíři společně se salátkem. Věřte, že všichni talíř vybílí dříve, než byste řekli sýr 🙂

Nutriční hodnoty – omáčka (100g)

Energetická hodnota Kj / Kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

858 / 194

9

12

14

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.

  • OlgaS napsal:

    Právě si na tom pochutnávám 🙂 Výborné!

  • Lucik napsal:

    Už mám nakoupené ingredience, tak jen se na to vrhnout :-). Už teď se na to moc těším.


  • >