Krémové tousty s brokolicí a žampiony

Léto a prázdniny jsou v plném proudu, venku je krásně, sluníčko svítí a hřeje. No není to nádhera? Ideální podmínky na výlet do přírody. Už víte, kam o víkendu vyrazíte? Ať to bude k vodě, někam do lesa nebo na louku, nezapomeňte si sebou vzít pořádnou svačinu, až Vám vyhládne. A co se tak hodí na letní piknik? Třeba celozrnné zapečené tousty s čerstvou zeleninou. Budou rychle hotové a pochutnají si všichni 😉

6 toustů, příprava 20 minut

  • ​12 plátků celozrnného toustového chleba
  • 1 rostlinná paštika delikates Alnatura
  • 6 PL kečupu Alnatura
  • 3 žampiony
  • 1/2 brokolice
  • 2 šalotky

Dáme rozehřát toustovač a brokolici podusíme na páře. Toustové chleby rozložíme do dvou řad po 6. Jeden krajíc potřeme lžící kečupu a protější stranu paštikou. Žampiony očistíme a nakrájíme na tenké plátky, šalotku oloupeme a nakrájíme na kolečka. Podušenou a lehce zchladlou brokolici pokrájíme na kousky. Na krajíce s paštikou poklademe žampiony, šalotku a brokolici a přiklopíme druhou polovinou toustu potřenou kečupem. Samozřejmě kečupem dovnitř. Vložíme do toustovače a pečeme dozlatova.

Necháme je zcela vychladnout a pak zabalíme do alobalu nebo ubrousků a svačinových krabiček. Výborné jsou i čerstvé teplé.

Na to, jak jsou jednoduché, Vás opravdu překvapí výbornou chutí.

Nutriční hodnoty – 1 toust

Energetická hodnota Kj / Kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

830 / 198

7

28

6

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.


>