Jablečný proteinový koktejl se sušenou švestkou

Nejpozději 30 minut po tréninku byste měli doplnit živiny, především bílkoviny a cukry. To zajistí kvalitní regeneraci svalů a podpoří tím Vaše snažení. Koktejl Vás díky obsahu vody, ovocných cukrů a bílkovin dobře zasytí a nepřepadne Vás pak později vlčí hlad, kdy byste snědli něco tučného a kalorického. Tenhle shake dělám ráda znovu a znovu, chutná opravdu báječně!

Burské máslo dodává koktejlu zdravé tuky a tím podporuje dosažení pocitu nasycení.

Jablečná slupka obsahuje nerozpustnou vlákninu, která napomáhá správné funkci střev.

Zázvor tlumí bolest svalů.

Sušné švestky obsahují hodně rozpustné vlákniny, a ta tlumí nežádoucí chutě.

Protein Blend z hrachové, konopné a brusinkové bílkoviny napomáhá spalování tuků a budování svalové hmoty.

Porce 1, příprava 5 minut

Všechny ingredienci důkladně rozmixujte ve stolním mixéru a ihned nalijte do sklenice a vychutnávejte po douškách. Když dáte jablko a švestky předem do mrazáku, dosáhnete krémové konzistence a čím víc je koktejl vychlazený, tím lépe chutná. Pokud zmražení ovoce nestihnete, místo vody použijte led. Zázvoru také můžete přidat trošku víc, pokud máte rádi. Ale pozor, nepřežeňte to! Zázvor by pak přebil ostatní chutě a nebylo by to už ono.

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.


>