Hruškovo-mandarinkové green smoothie

Když potřebujete doplnit energii a živiny po tréninku, koktejl je ideální varianta. Napumpuje vás okamžitě živinami a zároveň zasytí. V následujícím receptu si namícháme přímo energetickou a výživovou bombu!

Tenhle sladký a krémový koktejl je přesně to, co právě potřebujete.

Hrušky – zralé sladké hrušky, jak už jejich chuť napovídá, obsahují velké množství jednoduchých cukrů. Ty jsou důležité ihned po tréninku na doplnění glykogenových rezerv a jako okamžitá energie pro svaly. Napomůžeme tak dokonalé regeneraci.

Mandarinky – obsahují vitamín C, který je také důležitý k obnově svalových vláken. Je to především antioxidant, který vás chrání před nachlazením a urychluje látkovou výměnu.

Kokosová voda – o té jsme si psali podrobně ZDE. Ale jen pro vypíchnutí toho nejdůležitějšího – obsahuje elektrolyty, které odcházejí z těla ven během tréninku potem. A tak je důležité je zase doplnit.

Konopná semínka – obsahují Omega 3 a 6 mastné kyseliny. Ty podporují spalování podkožního tuku. Konopná semínka jsou pro nás také přínosná díky vysokému obsahu bílkovin.

Špenát – co si budeme povídat. On ten Pepek věděl, co dělá. Chlorofyl, vláknina, vápník, bílkoviny. Špenát úžasně detoxikuje a alkalizuje.

Porce 1, příprava 2 minuty

Všechny ingredience vložíme do mixéru a umixujeme na krémový koktejl.

Nutriční hodnoty – 1 porce

Energetická hodnota Kj / Kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

1012 / 241

8

45

4

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.

  • Kacka napsal:

    No tak přesně tohle jsem potřebovala, lehké svěží a nakopávající:-) mňam


  • >