Linecké křupavé sušenky plněné čokoládovou pomazánkou

Spíše bych řekla, tak trochu jiné linecké. A také si troufám říct, že ještě lepší než klasické! Slepené čokoládovou pomazánkou, ořechovým máslem, nebo třeba domácí marmeládou. No a pokud se vám slepovat jednoduše nechce, máte naprosto dokonalé, křehké sušenky.

linecke-plnene-cokoladovou-pomazankou

Ingredience na 12 ks

 • 30 g kokosové mouky
 • 30 g proteinového prášku (Forky’s příchuť kokos)
 • 60 g kešu másla
 • 30 g čekankového sirupu
 • 15 ml rostlinného mléka
 • čokoládová pomazánka, marmeláda, ořechové máslo
krupave-linecke-plnene-cokoladovou-pomazankou

Nejprve smícháme suché ingredience, poté přidáme kešu máslo a čekankový sirup. Doředíme mlékem, vyválíme těsto a vykrajujeme sušenky. Nesmíme zapomenout vykrojit ke každé sušence příslušnou dvojici. Pečeme na 180 stupních dozlatova. Je třeba pečení sledovat - pokud máme sušenky moc tenké, mohou se rychle spálit. Necháme vychladnout, promažeme čokoládovou pomazánkou a slepíme k sobě. 

linecke-plnene-cokoladovou-pomazankou-zblizka

Nutriční hodnoty – na 1 ks (bez náplně)

Energetická hodnota (kcal)

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

40

2,5

2

2,3

O autorovi

  Amálie Foltýnová

  Amy byla od malička vedena ke sportu a pohybu a časem si našla vášeň také ke zdravé stravě. Samozřejmě nic nebylo ze dne na den. Ke správně vybalancovanému zdravému stylu vedla dlouhá cesta, ale teď je nedílnou součástí jejího života. Krom fitka nebo domácího posilování miluje jógu, dlouhé procházky a péči o tělo jak fyzicky, tak psychicky. A co má úplně nejraději? Plný talíř barev vyvážené stravy a spokojeného bříška k tomu!


  >