Kokosovo-vanilkový dort s jahodami

Sezóna jahod je v plném proudu, tak co si z nich udělat třeba tenhle zdravý jahodový dortík? Spolu s kokosem, vanilkou a dalšími dobrotami vykouzlíte skvělou dobrotu, kterou si můžete vychutnat s dobrým pocitem, že tělu dopřáváte i spoustu živin 🙂

kokosovo-vanilkovy-dort-s-jahodami

Ingredience na 1 dort

Na korpus

Na krém

Na zdobení

  • 1 tabulka hořké čokolády
  • další čerstvé jahody a máta
kokosovo-vanilkovy-dort-s-jahodami-a-cokoladou

Jahody si nakrájíme na menší kousky a necháme stranou. Ořechy rozdrtíme a spolu s kokosovou moukou je vmícháme do rozpuštěného oleje. Směs namačkáme do kulaté otevírací formy (průměr cca 22 cm) na dort se dnem vyloženým pečícím papírem a dáme chladit do lednice.

Smícháme tofu s kokosovým mlékem, proteinem, erythritolem, vanilkou, citronovou šťávou a vše důkladně umixujeme. Ve vodě povaříme agar cca 4 minuty a poté ho rychle vlijeme do umixované směsi a znovu mixujeme, aby se promísil ve směsi dřív, než ztuhne. Ještě tak minutu mixujeme, případně setřeme ze stěn a znovu mixujeme. Zde je třeba jednat rychle.

Pak do směsi přimícháme připravené jahody, promícháme, nalijeme na ztuhlý základ a dáme nejméně na 3 hodiny chladit do lednice.

V závěru můžeme a nemusíme rozpustit hořkou čokoládu, polijeme s ní dort a dáme opět do lednice ztuhnout ideálně přes noc. Servírujeme se zbytkem jahod a mátou.

O autorovi

Dominka Schutová

Dominika se osobně věnuje fitness jako koníčku poslední 2 roky a ráda se v oblasti sportovní výživy a tréninku stále vzdělává. Poskytuje online poradenství v rámci stravování a sestavování tréninkových plánů v týmu Strong Beauty. Miluje zdravý životní styl, cvičení, pestrou a vyváženou stravu, ráda navštěvuje i restaurace s rodinou a přáteli. Zakládá si na předkládání kvalitních a zkušenostmi ověřených informací, šíření motivace a pozitivního myšlení . Je certifikovaným instruktorem fitness a H.E.A.T. PROGRAMU.


>