Kokosové košíčky s jablečným pyré a arašídovým máslem

Pokud bych si měla vybrat v kombinaci s arašídovým máslem jedno ovoce, bude to jablko. Společně se tak krásně doplní, že můžeme mluvit o chuťovém nebi. Dnešní recept bude právě tomuto nebi věnovaný a doplníme ho o křupavý kokosový košíček.

kokosove-kosicky-s-jablecnym-pyre-a-arasidovym-maslem

Ingredience na 4 kousky

Na ozdobení:

kokosove-kosicky-s-jablecnym-pyre-a-arasidovym-maslem-produkty

Nejprve si nachystáme dle návodu jedno Vegavajo. Hedvábné tofu společně s pár kapičkami stévie rozmixujeme na krém. Smícháme kokosovou mouku, protein a hladkou mouku. Přidáme hedvábné tofu a Vegavajo. Společně uhněteme těsto. Vytvoříme košíčky a necháme péct asi 25 minut na 200 stupních.

Hotové košíčky vyklopíme a necháme vychladit. Potom je naplníme jablečným pyré a PB2 smíchanou s vodou. Na závěr je můžeme ozdobit například čoko dropsy.

TIP: pokud nemáte formy na košíčky, můžeme použít na muffinky.

kokosove-kosicky-s-jablecnym-pyre-a-arasidovym-maslem-z-blizka

Nutriční hodnoty – na 1 naplněný košíček

Energetická hodnota (kcal)

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

156

13

18

4

O autorovi

    Amálie Foltýnová

    Amy byla od malička vedena ke sportu a pohybu a časem si našla vášeň také ke zdravé stravě. Samozřejmě nic nebylo ze dne na den. Ke správně vybalancovanému zdravému stylu vedla dlouhá cesta, ale teď je nedílnou součástí jejího života. Krom fitka nebo domácího posilování miluje jógu, dlouhé procházky a péči o tělo jak fyzicky, tak psychicky. A co má úplně nejraději? Plný talíř barev vyvážené stravy a spokojeného bříška k tomu!


    >