Hříšně čokoládový lava cake

Pokud bojujete se závislostí na čokoládě a ne a ne své chutě uspokojit… tento recept je zázrak! Podobá se mugcaku a zároveň konzistence je jako u čokoládové pěny. Na bocích pevný a uprostřed jemně tekoucí s chutí čokolády. A opět použijeme netradiční ingredienci, ale věřím, že vás od receptu neodradí.

cokoladovy-lava-cake-s-ovocem

Ingredience na 1 porci

lava-cake-s-ovocem-cokoladou-kakaem-a-proteinem

Smícháme suché ingredience: protein, kakao a prášek do pečiva. Banán s řepou a mlékem rozmixujeme dohladka. Přidáme suché ingredience a pořádně společně promícháme nebo použijeme mixér. Dle chuti dosladíme (například stévii s příchutí čokolády). Na závěr do těsta vmícháme nasekanou čokoládu. Dáme do mikrovlnky na 6 minut. Střed by nám měl zůstal stále trochu “nedodělaný”. Můžeme opatrně vyklopit, ale nejlépe si jej vychutnáme přímo z misky!

lava-cake-s-jahodami-a-cokoladou

Nutriční hodnoty – na 1 porci bez zdobení

Energetická hodnota kJ / kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

1180 / 282

19

28

8

O autorovi

    Amálie Foltýnová

    Amy byla od malička vedena ke sportu a pohybu a časem si našla vášeň také ke zdravé stravě. Samozřejmě nic nebylo ze dne na den. Ke správně vybalancovanému zdravému stylu vedla dlouhá cesta, ale teď je nedílnou součástí jejího života. Krom fitka nebo domácího posilování miluje jógu, dlouhé procházky a péči o tělo jak fyzicky, tak psychicky. A co má úplně nejraději? Plný talíř barev vyvážené stravy a spokojeného bříška k tomu!


    >