Rýžové košíčky s kokosem a mangem

Kdo řekl, že sushi rýže složí jen k výrobě sushi? Já jí mám moc ráda pro její jemnou chuť a hned od začátku mě zaujala tím, že mám právě takovou dobrou pojivou vlastnost. Přimělo mě to hned vyzkoušet jí i pro přípravu dalších dietních dobrůtek. A pokaždé byl výsledek báječný! Koláčky, nákypy, košíčky,… naslano i sladko bez pečení a nutného přidávání nějakých pojivých ingrediencí. Právě ty jednoduché recepty mám ze všech nejraději.

Tenhle je obzvláště povedený, takže si ho nemůžu nechat pro sebe 🙂

6 košíčků, příprava 10 minut, vaření 20 minut

  • 100 g sushi rýže
  • 200 ml rýžového mléka (rýžovo-kokosové od Provamelu je úplně nejlepší!)
  • 6 Pl strouhaného kokosu
  • stevie (já měla prášek a dala 12 maličkých odměrek), můžete použít i jiné sladidlo
  • 150 g čerstvého zralého manga
  • 100 ml mangového džusu (případně jablečného)
  • 3/4 čl agaru prášku

Rýži propláchněte studenou vodou a dejte do hrnce nebo do rýžovaru. Přidejte kokos, stevii a zalijte mlékem. Uvařte dle návodu. Já mám rýžovar, takže je to úplně bez starostí 😉

Připravte si 6 silikonových formiček na muffiny, rozdělte do nich uvařenou rýži a lžící pořádně stlačte lžící. Zároveň stlačením lžíce vytvoříte malou prohlubeň. Odložte stranou a nechte zchladnout.

Mango nakrájejte na malé kostičky a navrstvěte je rovnoměrně na rýži do košíčků.

Teď už jen v malém kastrůlku přiveďte k varu džus, do kterého jste rozmíchali agar. Stačí 1-2 minuty povařit. Nyní tímto horkým džusem přelijte mangové kousky v košíčcích.

Hotové košíčky nechte vychladnout při pokojové teplotě a pak ještě v ledničce. Je to důležité, aby správně vytuhly. Pak je už jen vyndejte z formiček. Já jsem je před podáváním ještě ozdobila kokosem a rýžovým sirupem.

Nutriční hodnoty – 1 ks

Energetická hodnota Kj / Kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

626 / 149

1,9

23

5,5

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.


>