Oreo cheesecake

Ne každý to ví, ale oreo sušenky jsou nezáměrně veganské. Samozřejmě ne nijak zdravé. Ale jednou za čas, pro potěšení dušičky, proč si jednu (nebo pár :-)) nedat? 😉

Anebo když už jsme v tom, co si z nich rovnou udělat dortík! Pokud máte rádi sladké, tak si opravdu přijdete na své. Ale použitím tofu a proteinového prášku mu přidáme alespoň bílkoviny, díky kterým to bude sytá a výživná chuťovka!

oreo-cheesecake-vegan

Porce 4, příprava 20 minut, pečení 70-80 minut

Korpus

  • 150 g oreo sušenek
  • 100 g banánu

Krém

Předehřejeme si troubu na 180°. Sušenky rozdělíme a setřeme krém do misky, ve které si budeme připravovat krém. Sušenky si dáme stranou. Když je máme všechny rozdělené, rozdrtíme sušenky tak, aby z nich byly drobečky bez velkých kusů. 100 g banánu rozmačkáme vidličkou na kašičku a promícháme se sušenkovou drtí. Směs rozprostřeme na dno menší dortové formy vyložené pečícím papírem. Předpečeme si korpus 10 min v troubě.

Mezitím si připravíme krém. Všechny ingredience včetně vnitřku sušenek a kromě celých oreo sušenek dáme do mixéru a umixujeme na hladký krém. Celé sušenky rozlámeme na menší kousky a vmícháme je do krému.

Krém nalijeme na předpečený korpus a pečeme dalších 60-70 minut. Po upečení necháme dort vychladnout při pokojové teplotě a následně vychladit v lednici.

Pak už můžete krájet a pochutnávat si 😛

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.


>