Kokosový koláč s lesními plody

Lesní plody jsou pro tenhle koláč jako stvořené! Tohle maličkaté ovoce je nabité energií a chutí. Především vyniká vysokým obsahem antioxidantů a vitamínů, které jsou pro Vás skutečně dobré! 🙂 Jejich fialovo-růžová, výrazná barva Vám vymaluje úsměv a zaručeně si pochutnáte. V sezóně je můžete mít čerstvé, přes zimu vytáhněte mražené z lednice.

A v jaké podobě je mám já nejraději? Kromě čerstvých s tvarohem je miluju na borůvkovém koláči! Vzpomínám na dětství, kdy nám je babička v létě pekla jeden za druhým a my se po nich mohli utlouct. Pravda, pravda, to byla samá bílá mouka, cukr, máslo… :-/ Pro zdraví nic moc. Ale co z tohohle koláče dělalo TEN výborný koláč? Právě ty vynikající a zdravé borůvky, maliny, ostružiny, rybíz!

Takže stačí nahradit nezdravé ingredience zdravými a můžeme si pochutnávat stejně nebo možná i více jako od babičky 😉 Mrkněte na to, jak jsem tuhle výzvu pojala já! 🙂

kokosovy-kolac-s-lesnimi-plody

8 porcí, příprava 10 minut, pečení 40 minut

Vločky (kromě 10g) smícháme s kokosovou moukou, jogurtem, půl hrnkem vody, sirupem a stévií. Vzniklé těsto nalijeme do formy vyložené pečícím papírem a rozetřeme. Na něj navrstvíme lesní plody a posypeme drobenkou z kokosu, zbylých vloček, oleje a cukru.

Dáme péct do vyhřáté trouby na 190 stupňů na 40 minut.

Necháme vychladnout, rozdělíme na 8 kousků a pochutnáváme si 🙂 Ideální snídaně plná vlákniny a zdravých sacharidů!

zdravy-vegansky-kolac

Nutriční hodnoty – 1 ks 

Energetická hodnota Kj / Kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

​546 / 130

4,5

13,8

4,8

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.

  • Simona39 napsal:

    Konečne som si našla čas a vyskúšala 🙂 Je to výborné a tak doporučujem aj na mojej stránke v novej rubrike [url]http://www.engros.sk/?recepty,94[/url]


  • >