Arašídový pudink s kakaovým krémem

V létě toužíme spíše po šťavnatých a osvěžujících jídlech. I když melouny a čerstvé ovoce jsou tou nejzdravější sladkostí, když nás začne honit mlsná a chceme si dopřát nějakou opravdu dobrou sladkou laskominu, pudink dokonale uspokojí naše chutě.

Tenhle je navíc velice zdravý! Obsahuje minimum tuku, který je prospěšný, protože pochází pouze z arašídů. Ty jsou ceněné také pro vysoký obsah bílkovin. Na výrobu pudinku jsme tentokrát nepoužili denaturovaný škrob, ale jemnou kukuřičnou mouku z celých zrn. Funkci plní úplně stejně. Navíc má výraznější chuť, příjemnou strukturu a vyšší obsah vlákniny.

No není to skvělé, že můžeme mlsat takhle zdravě? 🙂

5 porcí, příprava 30 minut, chladnutí 3 hodiny

Pudink

 • 120g nesolených arašídů
 • 200g hladké kukuřičné mouky
 • 1200ml ovesného mléka
 • 75g medu​

Krém

 • 100g datlí
 • 80ml ovesného mléka
 • 2 Pl kakaa nebo karobu​
 • Mandlové lupínky na ozdobu

Mléko, arašídy, kukuřičnou mouku a med vložíme do mixéru. Dvě minuty mixujeme, dokud není směs úplně jemná, bez kousků. Vlijeme do kastrůlku. Na mírném plameni za stálého míchání přivedeme k varu. Když směs začne houstnout, povaříme ji dvě minuty. Bude to opravdu hustá kaše.

Pudink rozdělíme do připravených mističek/formiček, které jsme si předem vypláchli studenou vodou, aby šel pak pudink dobře vyklopit. Zahladíme povrch stěrkou. Poté necháme zcela vychladnout v ledničce. Datle pokrájíme a zalijeme mlékem.

Po 3 hodinách k datlím přidáme kakao. Mléko nesléváme. Rozmixujeme tyčovým mixérem na jemný krém.

Pudink vyklopíme na talířky a ozdobíme krémem a mandlovými lupínky dle vlastní fantazie.

Nutriční hodnoty – 1 porce

Energetická hodnota Kj / Kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

2381 / 567

11,8

91

17,2

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.

 • Sydney napsal:

  Uvařila jsem to, ale nenadchlo mě to. Výborný byl kakoový/karobový krém, ale samotný pudink nic moc. Zřejmě můžu arašídy jen ve formě másla…


 • >