Čočkové taštičky s libovolnou náplní

Pro silvestrovské jazýčky přináším super originální recept v podobě plněných taštiček, nebo chcete-li, kapsiček. Budeme pracovat s čočkovou moukou, která není tak typická, ale v kuchyni se určitě neztratí. Volbu náplně jsem nechala libovolnou - aneb, co hrdlo ráčí a lednice nabízí. 

cockove-tasticky-s-naplni-orechy-polnicek

Ingredience na 5 kousků

 • 60 g čočkové mouky
 • 60 g hladké mouky
 • 10 ml oleje 
 • 10 g Vegavaja
 • 50 ml vody
cockove-tasticky-s-naplni-orechy-polnicek-slunecnice-lahudkove-drozdi-vegavajo-sisky

Nejprve smícháme 10 g veganského vajíčka (Vegavajo) s 20 ml vody. Necháme odpočinout a mezitím promícháme čočkovou mouku s hladkou. Následně přidáme vege vajíčko, 10 ml oleje a dle hustoty těsta dolejeme asi 30 ml vody. Těsto zabalíme a necháme odpočinout v lednici alespoň 30 min. Pokud máme tvořítka na taštičky, vykrojíme příslušné kolečko, naplníme náplní a zaklapneme. Pokud nemáme, tak pouze vykrojíme kolečko, dáme náplň, přeložíme napůl a vidličkou spojíme. Hotové taštičky dáme do vroucí vody a vaříme, dokud nevyplavou. Na závěr můžeme dozdobit salátkem a zasypat například slunečnicovými semínky a lahůdkovým droždím.

TIP: Pokud si nevíte rady s náplní, doporučuji avokádo, jakýkoliv veganský salám, nebo např. sušená rajčata a bazalkové tofu.

cockove-tasticky-s-avokado-tofu-naplni
O autorovi

  Amálie Foltýnová

  Amy byla od malička vedena ke sportu a pohybu a časem si našla vášeň také ke zdravé stravě. Samozřejmě nic nebylo ze dne na den. Ke správně vybalancovanému zdravému stylu vedla dlouhá cesta, ale teď je nedílnou součástí jejího života. Krom fitka nebo domácího posilování miluje jógu, dlouhé procházky a péči o tělo jak fyzicky, tak psychicky. A co má úplně nejraději? Plný talíř barev vyvážené stravy a spokojeného bříška k tomu!


  >