Banánovo-kakaové donuty

Minimum ingrediencí a jakou udělají parádu! Tak měkoučké a plná chuť čokolády, kterou v nich paradoxně nenajdete, ale kouzlo přičaruje dokonalé kakao. A přijde i na vaši fantazii a tvořivost, jelikož záleží jen a jen na vás, jak si donutky ozdobíte. Nejsou jako klasické smažené donuty, které najdete v obchodě. Ale dám ruku do ohně, že si je po prvním kousnutí zamilujete a už jiné chtít nebudete.

veganske-donuty-bananovo--kakaove

Ingredience na 6 porcí

Na krém

veganske-donuty-bananovo-kakaove (2)

Banán rozmačkáme a vmícháme ořechové máslo. Přidáme protein a kakao. Směs dáme do formy na donuty (směs je hustá, ne klasicky řídká na nalití) a pečeme při 200 stupních asi 25 minut. Mezitím si rozmixujeme tofu, přidáme kokosový cukr a kokos. Můžeme dochutit stévií nebo kokosovým extraktem. Vše důkladně promícháme, naneseme na vychladlé donuty a dozdobíme dle chuti - kokos, kakaové boby, kakao, goji. Na závěr dáme ztuhnout do lednice.

TIP: pokud nemáte formu na donuty, můžete použít muffinový košíček a doprostřed dát kuličku z alobalu. A také se nebojte experimentovat! Do těsta můžete přidat šťavnaté borůvky nebo například kakaové boby, které budou krásně křupat.

donuty-kakaovo-bananove-s-goji

Nutriční hodnoty – na 1 donut s polevou bez zdobení

Energetická hodnota kJ / Kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

515 / 123

6

11

6

O autorovi

    Amálie Foltýnová

    Amy byla od malička vedena ke sportu a pohybu a časem si našla vášeň také ke zdravé stravě. Samozřejmě nic nebylo ze dne na den. Ke správně vybalancovanému zdravému stylu vedla dlouhá cesta, ale teď je nedílnou součástí jejího života. Krom fitka nebo domácího posilování miluje jógu, dlouhé procházky a péči o tělo jak fyzicky, tak psychicky. A co má úplně nejraději? Plný talíř barev vyvážené stravy a spokojeného bříška k tomu!


    >