Proteinové bábovičky s lesními plody

Ne vždycky je ráno čas chystat si honosnou snídani. Však to znáte, jak bývají rána hektická, než se vypravíte do školy, práce nebo na trénink.

A tak to často zachraňuje rychlá ovesná kaše (v tom lepším případě). A i když je ovesná kaše skvělá volba, ne jen proto, že je rychlá, ale taky výživná, tak se po každodenním jedení může omrzet.

Připravila jsem pro vás recept stejně jednoduchý a rychlý, ale mnohem efektnější! Nemusíte už tedy čekat na víkend, abyste si připravili královsky krásnou a chutnou snídani 🙂

Tyhle bábovičky splní výživově stejnou službu jako ovesná kaše, ale zažijete s nimi nový gurmánský zážitek. Ta vůně lesních plodů vás zavede zpátky do dětství, když vaše maminka nebo babička pekla ovocný koláč 😛

proteinove-babovicky

1 porce, příprava 5 minut, tepelná úprava 7-10 minut


Smícháme první 3 suché ingredience ještě společně s kypřícím práškem a skořicí. Přidáme banán rozmačkaný vidličkou na kašičku, stévii a vodu pro řidší kašovitou konzistenci. Dávám ji od oka.

Směs necháme 5 minut odstát a případně přidáme ještě trochu vody, kdyby byla moc tuhá. Cílená konzistence je kašovitá.

Přendáme ji do dvou malých silikonových formiček na bábovičky, nebo do 3 muffinových, uhladíme povrch a dáme do mikrovlnky na 7-10 min. podle výkonu ohřevu. Hotové bábovičky by měly být i ve středu tuhé.

Vyklopíme je na talíř a zdobíme dle vlastní chuti. Já dala do středu každé z nich kostičku hořké čokolády a dál jsem je dozdobila vanilkovým Alpro pudinkem, lesním ovocem, doplnila plátky jablíček a nakonec ještě lehce posypala skořicí.

Vynikající jsou teplé, ale vychutnáte si je i studené na svačinku. Do těsta také můžete přidat nasekané oříšky!

ovesne-babovicky

Nutriční hodnoty – 1 porce (dvě bábovičky) bez topingu a oříšků

Energetická hodnota Kj / Kcal

Bílkoviny (g) 

Sacharidy (g)

Tuky (g)

1388 /330

27,1

43,4

5,4

O autorovi

Kateřina Blažčíková

Katy se stravuje rostlinnou stravou od roku 2012 a rozhodla se tak ze zdravotních i etických důvodů. Zdravá strava a sport jsou od 16 let jejím velkým koníčkem. Nejvíce propadla fitness a vzhlédla se v osvalené atletické ženské postavě. Byla pro ni tedy výzva zjistit, zda bude možné na rostlinné stravě budovat svalovou hmotu a závodit v kategorii bikini fitness. Podařilo se jí to díky vzdělání a tvrdé dřině a nyní předává svoje zkušenost a znalosti dál formou on-line koučinku, ale také články, youtube videi a příspěvky na sociálních sítích.


>