Příběh

Tyhle stránky vznikly zcela nevinně. Když jsem v roce 2011 po shlédnutí několika inspirativních dokumentů přešla na rostlinnou stravu, byla jsem tou novou změnou tak nadšená, že jsem chtěla vědět víc a víc z oblasti zdraví a přínosů rostlinné stravy na lidské tělo, ale také o možnostech ve výběru potravin a přípravě jídel.

 

Všechny ty informace jsem hltala a měla jsem hroznou chuť svá poznání předávat dál. Zároveň jsem našla opravdovou vášeň ve vaření. Protože zkoušet všechny ty nové chutě, vymýšlet zdravé recepty z čistě rostlinných surovin, nebylo už jen pouhé nutné vaření, ale spíš jako dobrodružství! Které jsem si také nechtěla nechat pro sebe.

A jelikož jsem měla to štěstí, že mě v mém životním stylu můj partner podporoval a zároveň měl znalosti s tvorbou webových stránek, navrhnul mi, že mi může udělat stránku, kde si budu všechnu svojí kulinářskou tvorbu ukládat. A tak vznikla Veganza. Kterou jsem od prvního dne milovala a udělala si z ní svůj rostlinný denníček, kde jsem vkládala veškeré svoje poznatky i ukuchtěné dobroty.

 

Přibližně ve stejné době jen o několik měsíců později jsem se začala aktivněji věnovat posilovaní a s tím začala hledat i cesty, jak budování svalů a formování postavy spojit s rostlinnou stravou. “Bez masa to přece nejde.” říkali. Ale já to musela zjistit na vlastní kůži. A proto jsem serfovala po internetu dál, četla knížky a vše testovala na sobě. A Veganza samozřejmě o všem věděla a držela krok se mnou.

Za všechny ty roky moje vášeň a nadšení pro rostlinnou stravu a fitness stále hoří! A mě ohromně těší, že se nakonec z mého osobního “rostlinného fitness deníčku” stal domov i pro vás, kteří sdílíte stejné zájmy. A já se s vámi můžu dělit o cenné informace ze světa zdraví, fitness, výživy a také o svoje oblíbené recepty 😉

 

Jak už jsem řekla – buďte tu jako doma! Ať s rostlinnou stravou teprve začínáte a nebo po letech hledáte nějakou inspiraci navíc, ať chcete svůj jídelníček lehce odlehčit od živočišné stravy, ať cvičíte aktivně nebo pouze sem tam pro radost, věřím, že každý si tady najdete to svoje 🙂

 

Účelem těchto stránek je pomoct vám zlepšit vaše zdraví, získat vitalitu a více energie pro život.

 

S Láskou,

Katy Blažčíková

a Veganza tým

>